3.B Vánoční besídka

7. 1. 2024

Sváteční den jsme si udělali opět moc krásný

Na pátek 22. 12. jsme se moc těšili. Ráno před třídou jsme poslouchali za dveřmi a děti se natěšeně ptaly, zda přijde ten školní Ježíšek a jestlipak bude pod stromečkem zase pěkná knížka?  Po otevření dveří byl slyšet výskot a jásot snad až na autobusovou zastávku:) Dárečky tam opradvu byly!

Nejdříve jsme si ale připravili cukroví, uvařili tradiční vánoční čaj a rozsvítili poslední svíčku na adventním věnci. Děti si poslechly pohádku o adventních svíčkách a pak jsme byli už tak netrpěliví, že jsme již rozdávali dárečky:) Školní Ježíšek nás všechny potěšil krásnou knížkou, to bylo radosti a ukazování! Někteří se rovnou do nové knihy začetli a nebyli k odtržení. Nás ale ještě čekalo vyrábění vánočního přáníčka pro naše blízké a také záložky do nové knihy. Na poslední 2 hodiny se umoudřilo počasí a tak jsme vyrazili na tajnou výpravu. Cože tam na nás čekalo? Dva krásné pohyblivé betlémy. To bylo úžasné  překvapení. Cestou zpět nám ještě Matyášek ukázal své království a už jsme se tešili  na dobrý oběd do školy.  To byl krásný den:)