Divadlo - 5.B

16. 10. 2024

Návštěva divadla F.X.Šaldy

Zážitky z návštěvy divadla F. X. Šaldy – 5. B na exkurzi

Ve středu 16.10. 2024 zažila naše třída nezapomenutelné dopoledne v libereckém divadle. Exkurze do tohoto historického kulturního centra nám otevřela dveře do světa divadla a nabídla spoustu zajímavých informací i nevšedních zážitků.

Po příchodu nás uvítal milý průvodce, který nás provedl nejprve částí pro návštěvníky a následně i zákulisím divadla. Měli jsme tak možnost nahlédnout do míst, kam se běžní diváci nikdy nedostanou. Navštívili jsme například šatny herců i samotné jeviště. Děti se na chvilku ocitly i v roli skutečných herců. Velkou zajímavostí byla opona, která není běžně k vidění.

Zážitkem byla i návštěva orchestrálního prostoru, kde nám pan průvodce vysvětlil, jak funguje hudební doprovod a jak důležitou roli hrají kulisy a světla při vytváření správné atmosféry.

Děti dostaly příležitost dozvědět se mnoho o historii divadla a významu pro libereckou kulturu.

Veronika Fraňková