Začínáme s němčinou!

7. 6. 2024

Pro sedmáky je němčina výzva a tak bylo fajn propojit klasickou výuku s výpravou k našim sousedům. V květnu jsme se vydali se skupinou 16 žáků poznat hrad Oybin.

Cesta vláčkem byla zpestřená tím, že z Žitavy do Kurort-Oybin jezdí pouze historický parní vlak. Děti se mohly svézt i na venkovní plošině vagónu, a tak cestou mávaly na chodce a řidiče, které míjely.

Hrad je romantickou zříceninou, která láká k pořízení krásných fotografií. Kromě prohlídky areálu využili někteří čas právě k zachycení genia loci. Jelikož se na nás hnaly černé mraky, zkrátili jsme prohlídku městečka a liják, který přišel, jsme strávili v nádražní budově.

Chválím žáky za jejich snahu otestovat své znalosti němčiny. Pokusili se sami koupit vstupenky i občerstvení. Na Oybině však naráželi na samé Čechy. Radost jim to však nezkazilo. Pochopili, že za 9 měsíců udělali pokrok, že si dokáží základní věci samostatně vykomunikovat.